středa 3. ledna 2018

Adventní trhy na zahradě

Adventní trhy na zahradě

V minulých letech jsme nejčastěji na Vánoce mívali pocit, že nic nestíháme... Doma neuklizeno, cukroví nenapečeno, ideální čas na balení dárků mezi půlnocí a druhou ranní Štědrého dne. Letos to bylo jinak. Naprosto... Naprosto - totální - chaos - ještě víc, než kdy jindy :-) Děti se totiž domluvily se sousedovic dětmi, že uspořádají velký zahradní jarmark. 
   Přípravné práce začaly v polovině prosince. Vyrobit věci k prodeji, vymyslet časový harmonogram, nacvičit živý betlém... "A kdy to budete hrát, děcka?" "Nooo, nevíme, tak třeba na Vánoce, ne?" "Co? A přímo na Štědrý den byste nechtěli?" "Jó, to je nápad!" Ironie dětem! Ha ha. Po složitých vyjednáváních padl termín 23. prosince dopoledne. Oukej.
   Výsledek nultého ročníku adventních trhů na zahradě však předčil všechna očekávání. Když jsme po nich odcházeli domů, celí zmrzlí, zablácení a vyuzení od ohně, cítili jsme se opravdu vánočně. A skutečnost, že je všude ještě víc neuklizeno než obvykle, se zdála být směšná - oproti faktu, že děti dokázaly opravdu neuvěřitelnou věc. Díky, děcani!

Když jsem se den před termínem trhů vracel z práce, děti pobíhaly po zahradě a ze starých pneumatik a palet zrovna tvořily prodejní stánky a pódium. To bude pecka! Už se těším. Vytáhl jsem foťák a rozhodl se, že o celé akci pro vás i pro nás natočím krátký dokument. Zde je. Má 12 minut, ale uteče vám to rychle :-) PS: To není Zakarpatská Ukrajina, to je pouze jesenické pohraničí :-)Žádné komentáře:

Okomentovat

Pokud nemáte účet Google, tak vyberte "KOMENTOVAT JAKO: ANONYMNÍ" - volba v nabídce úplně dole. Podepsat se samozřejmě můžete do textu vzkazíku :-)